Salamanca

Salamanca

3 ranty Ø 16 cm

Metoda

CIASTO: połączyć wszystkie składniki w maszynie, płaskim mieszadłem, na średnich obrotach przez 5 minut. Tak przygotowaną masę wyłożyć do rantów (krążków). Piec w temperaturze 180°C przez 8-10 minut (zamknięty luft).

CREMEAUX: połączyć Montamix z mlekiem i doprowadzić do wrzenia. Dodać herbatę i anyż. Zaparzyć. Odcedzić. Do żółtek dodać część podgrzanego płynu ciągle mieszając. Przelać do naczynia z pozostałą ilością mleka i śmietany. Mieszając, na wolnym ogniu, podgrzać do temperatury 85°C (pasteryzacja). Przecedzić. Dodać stabilizator MMB Neutral. Następnie połączyć z Carat Coverlux Dark. Wystudzić do temperatury 35°C. Nakładać cienką warstwę na upieczone krążki.

MUS: pierwszą część kremówki zagrzać i połączyć z czekoladą tworząc ganache. Następnie połączyć stabilizator MMB Neutral z letnią wodą i dodać do ganache. Dodać ubitą drugą część kremówki. Musem wypełnić ciasto i schłodzić.

POLEWA I DEKORACJA: podgrzać Carat Decocrem Dark do temperatury 45°C i oblać torty. Dekorować według uznania Carat Coverlux Milk.