Jak sprawić, by chleb wyglądał tak dobrze, jak smakuje? Dni Inspiracji Ziarna & Nasiona

16 cze 2024

Zdrowie i dobre samopoczucie
Trendy konsumenckie
Piekarnictwo

W dzisiejszym świecie opartym na wizualizacjach prezentacja żywności odgrywa kluczową rolę w przyciąganiu konsumentów. Jeśli chodzi o smaczne jedzenie, niewiele rzeczy jest tak powszechnie cenionych jak chleb. Zajmuje szczególne miejsce w sercach i żołądkach ludzi na całym świecie. Ponieważ platformy mediów społecznościowych prezentują kulinarne kreacje jak nigdy dotąd, ważne jest, aby produkty piekarnicze nie tylko smakowały wyśmienicie, ale także wyglądały nieodparcie. Wizualna prezentacja pieczywa stała się tak samo ważna, jeśli nie ważniejsza, jak ich smak.

Starając się tworzyć chleb, który nie tylko kusi kubki smakowe, ale także urzeka oczy, zbadaliśmy różne techniki poprawiające jego wygląd. Posypywanie mąką, strategiczne cięcia, kreatywne kształty i spersonalizowane akcenty za pomocą markerów do chleba okazały się skutecznymi metodami tworzenia oszałamiających wizualnie bochenków. Jest jednak jeszcze jeden aspekt prezentacji chleba, który zasługuje na uwagę: sztuka dekoracji z pełnych ziaren i nasion.

Innowacyjne rozwiązanie mające na celu wzbogacenie pieczywa w trzech podstawowych aspektach:

  • Atrakcyjność wizualna GrainDesign wprowadza różnorodność kolorów z różnymi produktami pełnoziarnistymi i nasionami, tworząc atrakcyjna paleta wizualna.
  • Doznania smakowe: każde całe ziarno lub nasiono w obrębie Softgrains i Sproutgrains  jest starannie dobrany, aby dodać głębi profilowi smakowemu chleba.
  • Rozkoszna tekstura: dodatek produktów pełnoziarnistych i nasion dodaje  chlebowi zachwycającej chrupkości, poprawiając jego konsystencję i zapewniając satysfakcjonujące doznania sensoryczne przy każdym kęsie.

Dekorując chleb Softgrains i Sproutgrains , nie tylko podnosisz jego estetykę, ale także poprawiasz jego profil smakowy i wrażenia teksturalne. Softgrains i Sproutgrainsoferuje prosty, ale skuteczny sposób na wzbogacenie podróży związanej z pieczeniem chleba, pozwalając stworzyć chleb, który zachwyca zarówno oczy, jak i kubki smakowe.Dowiedz się więcej o tym produkcie i uwolnij pełny potencjał swoich wypieków tutaj.

W maju i czerwcu w ramach Dni Inspiracji mieliśmy okazję gościć naszych klientów w nowym Centrum Innowacji Puratos Polska w Warszawie. Zainspirowaliśmy szeroką gamą aplikacji, w których główną rolę grały Softgrains i Sproutgrains – dzięki temu nasi goście mogli poznać i spróbować między innymi Chleba Gospodarskiego , Ciabatty z Chią i ziarnem prosa  czy Bajgla z fermentowanymi kiełkami żyta

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się innowacjami, jak dodać produktom smaku, jednocześnie zachowując wysoką świeżość, jakość oraz czystą etykietę – a wszystko to pozostając w najnowszych trendach w piekarnictwie, które znamy dzięki unikalnym badaniom konsumenckim Taste Tomorrow zlecanym przez Puratos.