Odkryj siłę żyta!

17 mar 2022

Innowacje i różnorodność

Konsumenci chętnie wybierają pieczywo żytnie.

Konsumenci coraz częściej stawiają na żyto. Coraz więcej polskich konsumentów stara się prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o zbilansowaną dietę. Między innymi z tego powodu chętnie sięgają po smaczne i dające poczucie sytości pieczywo żytnie – cenne źródło błonnika pokarmowego.

Czy wiesz, że ...

  • 8% konsumentów w Polsce spożywa pieczywo żytnie, a z roku na rok obserwuje się ciągły wzrost spożycia (*)
  • 85% polskich konsumentów uważa, że błonnik jest zdrowy. (**)
  • 70% uważa, że kluczowe jest eliminowanie z pieczywa pewnych składników. (**)

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów opracowaliśmy innowacyjne receptury chlebów żytnich, oparte na mące żytniej z dodatkiem ziaren i skiełkowanych ziaran żyta.

Innowacyjne składniki. Zaskakujący smak!

Nasze receptury inspirowane są tradycyjnymi metodami wypiekania chlebów żytnich.  Wzbogaciliśmy je o składniki postrzegane przez jako smaczne i zdrowe jednocześnie, takie jak ziarno żyta i kiełki żyta w trzech wariantach. Użycie każdego z rodzajów kiełków zapewnia inne wyjątkowe doznania smakowe i zwiększa wartość odżywczą chlebów.  

Wypróbuj ziarna i kiełki ziaren Puratos i przenieś swoje wypieki w jeszcze wyższy wymiar smaku!

Z O-tentic stworzysz chleby żytnie o rustykalnym charakterze, apetycznie spękanej skórce i wilgotnym elastycznym miękiszu.
 
Jeśli szukasz prostoty wykonania w procesie produkcji chlebów żytnich wypróbuj mieszankę piekarniczą Żytni bez drożdży (Roggenbrot ohne Hefe).
 
Pobierz katalog z recepturami chlebów żytnich.