Tarta owocowo-bezowa

Składniki

Metoda

Ciasto kruche:

Połączyć wszystkie składniki płaskim mieszadłem, na wolnych obrotach do uzyskania jednolitej konsystencji ciasta kruchego. Ciasto rozwałkować, wyłożyć do formy aluminiowej (po 250 g masy na każdą tartę). Piec w temp. 200°C przez około 10-12 minut.

Prażynka:

Rozpuścić polewę w mikrofalówce lub kąpieli wodnej, dodać prażynkę waflową, wymieszać i wyłożyć równą warstwę do tart kruchych.

Warstwa owocowa:

Zalać agar wodą i odczekać chwilę. Dodać pastę maracuja do Topfil Mango. Zagotować wodę z agarem dodać do owoców, wymieszać i wyłożyć do tart.

Mus śmietankowy:

Uplastycznić mascarpone, dodać rozpuszczoną, uprzednio namoczoną żelatynę, następnie ubite śmietany z cukrem wanilinowym i delikatnie wszystko wymieszać. Mus wyłożyć na warstwę owocową.

Warstwa bezowa:

Białko ubijać, stopniowo dodając cukier kryształ i wanilinowy. Po ubiciu dodać przesiany cukier puder i wymieszać. Wykładać na blachę z papierem krążki o średnicy 16 - 17 cm. Piec / suszyć około 30 minut w temp. 160°C, a następnie 30 minut w temp. 150°C. W razie potrzeby przedłużyć czas o kilka, kilkanaście minut (luft otwarty).

Sprawdź

Podobne receptury