Puratos wprowadza na rynek mieszankę do tworzenia wegańskich drożdżowych wypieków.

1 gru 2022

Badania i Rozwój
Plant-based
Prasa
Wegetariańskie
Wegański

100% roślinne wypieki, ale smakują jak klasyczne!

Puratos wprowadza pierwszą na rynku mieszankę do tworzenia wegańskich ciast drożdżowych i pączków - Krapfenkonzentrat Vegan. Mieszanka została stworzona w trosce o zrównoważony rozwój i zmniejszenie negatywnego wpływu na planetę.

Polacy coraz chętniej sięgają po produkty na bazie roślinnych składników

Wyniki badania Taste Tomorrow 2021 pokazały, że 57% polskich konsumentów uważa, że żywność na bazie składników roślinnych jest zdrowsza niż z użyciem składników odzwierzęcych. Na przestrzeni 3 lat odsetek ten wzrósł aż o 25 punktów procentowych. Z badań również wynika, że najważniejszymi kryteriami wyboru wypieków cukierniczych jest smak.

Wegańskie (roślinne), ale smakują tak dobrze jak klasyczne

Obecnie konsumenci chcąc sięgać po wypieki wegańskie nie musza iść na kompromis względem smaku. Roślinne wypieki na bazie Krapfenkonzentrat Vegan smakują tak samo dobrze jak klasyczne wersje. Eksponując na półce sklepowej wegańskie wypieki drożdżowe warto nazwać „roślinnymi”, ponieważ według badań takie określenie kojarzy się ze zdrowiem, tym samym zapewni szerokie dotarcie do konsumentów szukających smacznych, zdrowszych i lepszych dla planety alternatyw.

 

Poszerz ofertę ciast drożdżowych o wariant na bazie roślinnych składników

Wypieki na bazie mieszanki Krapfenkoznentrat Vegan bazują w 100% na składnikach roślinnych, są smaczne i odpowiednie nie tylko dla wegan i wyróżniają się długotrwałą świeżością.

Zaletą mieszanki jest możliwość zastosowania do całej gamy ciast drożdżowych: pączków, drożdżówek, babek drożdżowych i chałek. Ponadto mieszanka gwarantuje stabilność procesu produkcyjnego, sprawdza się zarówno w obróbce ręcznej jak i mechanicznej. Wypieki na Puratos posiada kompletna ofertę rozwiązań to tworzenia wypieków piekarskich i cukierniczych odpowiednich dla wegan.

Chcesz zyskać więcej informacji ? Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą i pomożemy !