Kompletny przewodnik po tworzeniu zdrowszych, smacznych wypiekach, które dobrze się sprzedają

12 sty 2023

Zdrowie i dobre samopoczucie
Zobowiązania
Badania i Rozwój
Badania i Rozwój

Zdrowsze produkty, szczęśliwsi klienci, wyższa sprzedaż

Zdrowsze produkty są dobre nie tylko dla samopoczucia Twoich klientów, ale także dla biznesu. Nasze najnowsze badania konsumenckie Taste Tomorrow pokazują, że zdrowsze wypieki cieszą się dużym popytem wśród konsumentów. Dowiedz się dlaczego powinieneś wprowadzać zdrowsze produkty i jak możemy Ci w tym pomóc.

Dlaczego wytwarzanie zdrowszych produktów jest tak ważne

Wytwarzanie produktów o jak najwyższej wartości odżywczej jest naszym obowiązkiem wobec konsumentów

Po pierwsze i najważniejsze, jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie naszych klientów. Dieta jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na stan zdrowia, co oznacza, że, jako producenci żywności, odgrywamy znaczącą rolę w budowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi na całym świecie. 

Dlatego też, od samego początku, zdrowie i dobre samopoczucie znajduje się w centrum działalności badawczo-rozwojowej firmy Puratos. Naszym celem jest dostarczanie możliwie jak najlepiej zbalansowanych odżywczo produktów bez kompromisów w zakresie smaku, konsystencji, jakości czy bezpieczeństwa.

Sprawdź nasze zobowiązanie Health & Wellbeing, aby dowiedzieć się, co robimy, aby stworzyć jak najbardziej wartościowe produkty.

Konsumenci chcą zdrowszych rozwiązań

Oprócz oczywistej odpowiedzialności za zdrowie konsumentów, najbardziej przekonującym powodem do opracowywania zdrowszych rozwiązań jest fakt, że klienci ich poszukują. Nasze badania konsumenckie Taste Tomorrow pokazują, że więcej niż połowa klientów (58%) szuka produktów, które całościowo wspomagają ich zdrowie. To całkiem imponujące wyniki! 

Nasze badania wykazały również, że 60% konsumentów nie chce rezygnować z dobrego smaku, dlatego szuka zdrowszych alternatyw i będzie spożywać mniej lub wybierać mniejsze porcje, aby zachować zdrowie.

Widzimy tu dwa bezpośrednie sposoby na stworzenie zdrowszych zamienników, które konsumenci będą chcieli kupować - mniejsze porcje, które stanowią zdrowszy wybór, oraz produkty, które całościowo wspierają zdrowie klientów. Poniżej znajdziesz pięć naszych ulubionych sposobów na tworzenie tego typu produktów i dowiesz się, jak możemy Cię w tym wesprzeć.

5 sposobów na tworzenie zdrowszych produktów

1. Usuń całkowicie lub zredukuj ilość tłuszczu

Wysoki poziom tłuszczów nasyconych może prowadzić do gromadzenia się cholesterolu, który z kolei może powodować różne problemy zdrowotne. Obniżenie poziomu tłuszczów nasyconych tam, gdzie to możliwe, to ogromna korzyść dla zdrowia konsumentów. Mamy kilka produktów, które pomogą ci zmniejszyć ilość tłuszczów nasyconych w Twoich wypiekach.

Zawartość tłuszczu w drożdżówkach, brioszkach i mlecznych bułeczkach można obniżyć dzięki naszej mieszance piekarniczej Intens Puraslim CL.

Interesują Cię nasze produkty umożliwiające obniżenie zawartości tłuszczu w wypiekach? Skontaktuj się z nami już dziś!

2. Zredukuj ilość cukru

Wiemy, że cukier w dużych ilościach jest szkodliwy dla zdrowia naszego organizmu, ale jako podstawowy składnik wypieków trudno go pominąć. Wytwarzanie nadzień czekoladowych, kakaowych i orzechowych kremów do dekoracji, nadzień owocowych, polew czekoladowych i kremów budyniowych o niskiej zawartości cukru było w przeszłości dużym wyzwaniem - ale już nie jest! Rozszyfrowaliśmy tajny kod, dzięki któremu te produkty i składniki mogą mieć obniżoną, a nawet zerową zawartość cukru.

3. Wykorzystaj zakwas, aby uzyskać lepszy smak i korzyści zdrowotne  

Popularność zakwasu wciąż rośnie, a wiele marek tworzy nie tylko chleb, ale różne innowacyjne produkty wykorzystujące zakwas. Od muffinek, przez pizzę, po tortille - producenci odpowiadają na ten nowy i silny trend konsumencki.

Nasze badania Taste Tomorrow pokazują, że główną przyczyną popularności zakwasu jest jego doskonały smak, ale być może mniej znaną zaletą jest to, że zakwas stanowi właśnie jedno ze zdrowszych rozwiązań. Najnowsze badania wykazały, że chleb na zakwasie jest łatwiej strawny, a w przypadku użycia skiełkowanych ziaren, zakwas zawiera również więcej witaminy C i D.

Nasza przygoda z zakwasem

Wiemy dużo na temat zakwasu, ponieważ od ponad 25 lat rozwijamy naszą wiedzę w zakresie naturalnej fermentacji zakwasów z całego świata. W 2013 roku otworzyliśmy nawet jedyną na świecie Bibliotekę Zakwasów, w której znajduje się najobszerniejsza na świecie kolekcja zakwasów.

Badamy i chronimy dziedzictwo chleba w naszej Bibliotece Zakwasu.  Sprawdź nasze rozwiązania zawierające zakwas O-tentic i Sapore

4. Zadbaj o zdrowe jelita

Coraz częściej docenia się znaczenie zdrowych jelit dla ogólnego stanu zdrowia. Nasze badania Taste Tomorrow wskazują, że związek pomiędzy zdrowiem jelit a ogólnym zdrowiem organizmu jest dobrze ugruntowany w świadomości konsumentów. Stwierdziliśmy, że 72% konsumentów na całym świecie jest zainteresowanych produktami spożywczymi, które poprawiają zdrowie ich jelit, a 78% ma świadomość, że poprawa zdrowia jelit ma pozytywny wpływ na ich układ odpornościowy.

Produkty z naszej gamy Happy Gut zawierają składniki, takie jak określone rodzaje błonnika, które pomogą ci pozyskać świadomych konsumentów, zwracających uwagę na informacje zawarte na opakowaniu twoich produktów na temat jelit.

Puravita Break to gotowa mieszanka, która pozwala na wypiek przekąsek piekarniczych bogatych w błonnik.

Nasz suchy zakwas z otrębów pszennych Sapore Baiota pomaga piekarzom uzyskać wspaniały smak zakwasu z dodatkową korzyścią w postaci zawartości błonnika. 

Podczas gdy zwykłe zakwasy bazują na mące, Sapore Baiota powstał z fermentowanych otrębów pszennych. Użyty w proporcji 5%-10% (w połączeniu z odpowiednią ilością mąki pełnoziarnistej i wodą), Sapore Baiota dostarcza 6g błonnika na 100g chleba. 

Zainteresowany naszą ofertą Happy Gut? Skontaktuj się z nami już dziś:

5. Wykorzystaj w pełni potęgę superfoods

W oczach konsumentów składniki takie jak pełne ziarna, błonnik, owoce i nasiona podnoszą walory odżywcze chleba, ciastek i czekolady. Włączenie tych superfoods, czyli "super składników" do receptury to świetny sposób na stworzenie chleba, ciast i czekolady, które mają więcej smaku i oferują lepsze korzyści dla zdrowia. 

Nasze badania Taste Tomorrow wykazały, że 73% konsumentów uważa pełne ziarna za zdrowy i smaczny dodatek. Softgrain, nasze kiełki, ziarna i nasiona moczone w zakwasie, pozwalają w pełni wykorzystać zdrowotne właściwości zbóż oraz nadać pieczywu wyjatkowy smak.

64% konsumentów uważa, że żywność z nadzieniem owocowym jest zdrowa. Topfil, nasze gotowe do użycia nadzienie owocowe, zawiera 90% owoców i jest wolne od sztucznych aromatów i barwników. Można je wykorzystać w produktach takich jak ciastka francuskie, by zaoferować konsumentom produkty, które będą postrzegane jako zdrowsze rozwiązania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w tworzenie zdrowszych produktów?

Zapoznaj się z dziesięcioma filarami, które składają się na nasze zobowiązanie Health & Wellbeing oraz sprawdź nasze długoterminowe cele i wyniki w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia w ciągu ostatnich kilku lat.

Interesują cię zdrowe, przyjazne dla jelit, organiczne, bezglutenowe, roślinne lub inne składniki, związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem?