Sensobus

Przeprowadzamy badania sensoryczne wszędzie tam, gdzie są Twoi konsumenci

W Puratos wiemy, że konsumenci posiadają swoje preferencje w zakresie odżywiania, które nieustannie ewoluują.

Nadążanie za zmieniającymi się preferencjami w zakresie smaku może być trudnym zadaniem, nie mówiąc już o przełożeniu ich na możliwości biznesowe. Aby zapewnić naszym klientom wgląd w to, jak konsumenci oceniają swoje produkty, regularnie przeprowadzamy analizy sensoryczne. Poszliśmy o krok dalej i uruchomiliśmy Sensobus.

Mobilne centrum sensoryczne

Sensobus to unikalne, mobilne, w pełni wyposażone centrum służące do przeprowadzania analiz sensorycznych. Dociera do miejsc, w których konsumenci dokonują zakupu produktów spożywczych.  Sensobus jest w stanie przebadać nawet 250 konsumentów dziennie.
Przygotowywanie oferty dla konsumentów – dowiadywanie się o ich preferencjach – nigdy dotąd nie było łatwiejsze.

Sensobus pozwala również na sprawdzanie wrażliwości cenowej oraz konceptów marketingowych i komunikacyjnych. Jaki rodzaj opakowania preferują konsumenci, co  wpływa na ich percepcję marki, jakich informacji poszukują, aby móc dokonać wyboru? W ciągu zaledwie kilku dni badań terenowych można zebrać reprezentatywną próbkę docelowej grupy konsumentów.

 

Rozwój produktów

Po wejściu na pokład Sensobus respondenci zasiadają przy stanowiskach komputerowych w jednej z ośmiu kabin sensorycznych i prezentowane są im testowane wyroby piekarnicze, cukiernicze lub czekoladowe (w zależności od celu przeprowadzonego badania). Na monitorze wyświetlane są konsumentom pytania dotyczące ich preferencji. Wyniki badania mogą w szybki sposób pomóc naszym klientom w rozwoju ich produktów.

Czy to w Ameryce Północnej, czy w Europie, Sensobu umożliwia szybkie i łatwe dotarcie do serca wiedzy na temat preferencji konsumentów.

Ponadto 10 lat doświadczenia w badaniach konsumenckich pozwala na porównanie wyników badań przeprowadzonych lolalnie na tle wyników badań w innych regionach świata.

Narzędzia do badań sensorycznych do Twojej dyspozycji