Ekologiczne opakowania, dlaczego są takie ważne

21 lut 2023

Zobowiązania

W Puratos jesteśmy oddani tworzeniu pozytywnego wpływu na społeczeństwo i nie lekceważymy tej wielkiej odpowiedzialności. Dzięki naszym zobowiązaniom wobec Ciebie i przyszłych pokoleń jesteśmy oddani holistycznemu modelowi operacyjnemu: takiemu, który jest zrównoważony i pełen szacunku dla środowiska

Rozumiemy potrzebę dbania o naszą planetę, jesteśmy zobowiązani do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz ponownego wykorzystania i recyklingu tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. W związku z tym wyznaczyliśmy szereg jasnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju: osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025 r. w naszych działaniach, zbilansowanie wody do 2030 r. i zero odpadów na wysypiskach na całym świecie do 2030 r. Cele te odzwierciedlają nasze zaangażowanie w przyszłość i pragnienie zminimalizowania naszego wpływu na środowisko.

Puratos zobowiązał się do pełnego recyklingu lub ponownego użycia opakowań do 2025 roku

Zrównoważone opakowania są kluczowym aspektem naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Do 2025 roku chcemy, aby wszystkie nasze  opakowania w pełni nadawały się do recyklingu lub ponownego użycia. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby w jak największym stopniu zminimalizować wpływ naszych pakowanych produktów na środowisko. Inicjatywa ta nie tylko pomoże zmniejszyć ogólny wpływ Puratos na środowisko, ale także zachęcamy i umożliwiamy naszym klientom ponowne wykorzystanie i recykling opakowań, zmniejszając w ten sposób ich wpływ na klimat.

Co to oznacza dla naszych klientów? 

 1.  Zadbaj o środowisko poprzez wybór dostawców, którzy używają i dostarczają opakowań wielokrotnego użytku lub nadające się do recyklingu. Pomaga to w zmniejszaniu negatywnego wpływu na  środowisko własnych odpadów  i  znacznie obniża wpływ Twoich produktów na środowisko jako całej organizacji.

2.  Bądż Eko możesz poprawić reputację swojej marki, pokazując klientom, że dbasz o planetę  i podejmujesz rzeczywiste wysiłki, aby zmniejszyć swój  wpływ na środowisko. Wybór dostawców zorientowanych na zrównoważony rozwój, takich jak Puratos, pomaga Ci dbać o plantetę i przyciągnąć konsumentów świadomych ekologicznie, którzy coraz częściej poszukują firm, które są zgodne z ich wartościami.  Według naszego badania Taste Tomorrow, 61% konsumentów na całym świecie zgadza się, że osiągnięcie zerowej ilości odpadów jest ważne, 43% wspomina o składnikach pochodzących z recyklingu, a 60% dba o to, aby ich żywność była produkowana z dbałością o środowisko.

3.  Zgodnie z normami prawnymi: Warto już dzisiaj przestrzegać aspektów regulacyjnych i korzystać z zachęt podatkowych dotyczących ekologicznych opakowań. Na niektórych rynkach,  redukcja odpadów z opakowań zajmuje wysokie miejsce w programach działań, pomoże to uniknąć grzywien i innych konsekwencji prawnych.

Puratos wprowadza innowacyjne opakowania w trosce o planetę i dla wygody klientów

W Puratos robimy znaczne postępy w opracowywaniu zrównoważonych rozwiązań dotyczących opakowań. Jako wiodący dostawca składników żywności rozumiemy, że bezpieczeństwo i konserwacja żywności są najważniejszymi priorytetami, ale zdajemy sobie również sprawę z tego, jak ważne jest zminimalizowanie naszego wpływu na środowisko. Dlatego priorytetem stało się przejście na zrównoważone opakowania, które zwiększają konserwację żywności, ochronę i pełne wykorzystanie naszych składników, oferując jednocześnie maksymalną wygodę naszym klientom.

Kluczowe zalety naszych przeprojektowanych opakowań to:

  •  Zmniejszamy ilość odpadów opakowaniowych u naszych klientów, minimalizując ilość materiałów opakowaniowych, których używamy do pakowania naszych produktów, a tym samym chronimy zasoby naturalne.   
  •  Projektując nasze opakowania jako nadające się do recyklingu i  wdrażając opakowania wielokrotnego użytku, takie jak palety zbiorcze, pojemniki i skrzynie, zapobiegamy  przedostawaniu się jednorazowych materiałów opakowaniowych  do spalania lub składowania odpadów, nawet jeśli urządzenia do zbiórki i recyklingu nie są jeszcze rozwinięte.
  • Oprócz zachowania świeżości i jakości naszych składników, nasze zrównoważone koncepcje opakowań pomagają  również zmniejszyć marnotrawstwo żywności dzięki swojej funkcjonalności.  Dzięki łatwej do otwarcia i łatwej do opróżnienia technologii pakowania możemy zapewnić, że nasze składniki są w pełni wykorzystywane.
  • Koncentrujemy się na minimalizacji zużycia szkodliwych zasobów w procesie  produkcji  naszych opakowań i maksymalizacji wykorzystania zasobów nadających się do recyklingu  w naszych  opakowaniach wtórnych i trzeciorzędnych, poprawiając wpływ całego produktu na środowisko.  Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.  Zobowiązujemy się do stosowania odpowiedzialnie pozyskiwanych  materiałów opakowaniowych i zmniejszania naszej zależności od zasobów nieodnawialnych, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy przechodzić na zrównoważone opakowania  w naszej branży oraz jesteśmy zaangażowani w opracowywanie rozwiązań, które nie tylko chronią środowisko, ale także zapewniają najwyższą wygodę naszym klientom.

 

 

W naszych wysiłkach jesteśmy zgodni z zaleceniami Federacji Europejskich Producentów i Dostawców Składników dla Przemysłu Piekarniczego, Cukierniczego i Cukierniczego w sprawie osiągnięcia zrównoważonych opakowań do 2025 roku. Wierzymy, że aby wdrożyć skuteczny obieg zamknięty w naszej branży, musimy współpracować, dzielić się naszymi doświadczeniami i ostatecznie współpracować nad osiągnięciem lepszej planety dla wszystkich.