Beza kakaowa z kremem Chantilly

STRUKTURA

Umieść bezę (1) na dnie rurki z czekoladą (3). Delikatnie wyciskaj bitą śmietanę czekoladową (2) na wierzchu. Na wierzch nałożyć porcję Topfil Finest Strawberry 70% CL . Umieść drugą bezę (1) na wierzchu i wykończ kleksem bitej śmietany czekoladowej (2). Przyklej serce w czekoladzie (3) z przodu tuby.

Metoda

1. Beza 

Podgrzej wodę i cukier (1) do 118°C. Białka ubić razem z cukrem (2). Gdy syrop cukrowy osiągnie 118°C, dodać go do białek z cukrem i mieszać, aż beza osiągnie temperaturę 24°C. Dodać przesiane kakao w proszku Cacao-Trace CP1 i wymieszać. Wyszprycować bezy (o średnicy ± 3 cm) na papier do pieczenia i piec w temperaturze 130°C przez 120 minut z otwartym kluczykiem.

2. Krem

Podgrzej Chantypak i śmietankę do 60°C. Wlać ten preparat do kropli Selection Noir Cacao-Trace i cukru inwertowanego i zmiksować blenderem ręcznym do uzyskania jednorodnej konsystencji. Wstawić do lodówki w temperaturze 4-6°C na 12 godzin. Następnie ubij jak bitą śmietanę.

3. Dekoracja

Zrób tubki z hartowanego Selection Noir Cacao-Trace . (± 4 cm średnicy i 6 cm wysokości). Rozłóż trochę czekolady i wytnij serca. Niech się skrystalizuje.

Sprawdź

Podobne receptury