Czysta etykieta

Konsumenci chcą znać skład produktów, które spożywają. Zwracają więc uwagę na listę składników na etykiecie. Najlepiej, jeśli jest ona krótka, klarowna, zawiera przede wszystkim naturalne składniki, których nazwy są znane i zrozumiałe.

Czyst(sz)a etykieta

Pojęcie czystej etykiety jest znane i często stosowane w branży, nie posiada jednak konkretnej definicji. Często wiąże się to z wyeliminowywaniem lub zmniejszaniem ilości pewnych składników w produkcie (np. sztucznych aromatów i barwników, konserwantów, ...).

Wspólną cechą produktów z czystą etykietą jest także to, że lista składników na opakowaniu jest krótka, a nazwy samych składników są konsumentowi znane. Jednakże opinie na temat czystej etykiety i jej definicja ulegają ciągłym przeobrażeniom i znacząco różnią się w zależności od regionu czy kraju. Jest to więc pojęcie niestałe i nie do końca jasne. W Puratos uważamy, że bardziej stosowne jest używanie pojęcia „czyst(sz)ej etykiety”, gdyż sugeruje ono, że czysta etykieta nie jest czymś skończonym, ale wciąż trwającym procesem. 

Synergia składników

W Puratos posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie piekarnictwa, cukiernictwa i produkcji czekolady, dzięki czemu możemy pomóc Ci opracować krótszą i czystszą listę składników końcowego produktu. Poszukujemy harmonii i równowagi pomiędzy poszczególnymi elementami wyrobów gotowych, a co za tym idzie – zmniejszamy ilość składników na etykiecie.

Tak czysta, jak to możliwe

Puratos posiada ogromny zasób produktów, które od wielu dekad cieszą się powodzeniem wśród klientów – np. S500 – najlepszy polepszacz do pieczywa. Dla tego typu produktów oferujemy standardowy asortyment oraz alternatywę z czyst(sz)ą etykietą. Jednakże każdy nowy produkt jest od początku tworzony w taki sposób, by jego skład był tak czysty, jak to możliwe.

Dowiedz się więcej

Jesteś ciekawy, jakie rozwiązania czystszą etykietą posiada Puratos? Skontaktuj się z nami.