Centrum Innowacji

Partnerzy w innowacjach

W Puratos miarą naszego sukcesu jest to, w jakim stopniu jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom w tworzeniu produktów i rozwiązań, które pozwolą im prężnie się rozwijać. Ważnym elementem na drodze do osiągnięcia sukcesu są nasze Centra Innowacji.

Współpracujemy z rzemieślnikami, producentami przemysłowymi i sieciami handlowymi. 

Innowacja dla każdego

W Centrach Innowacji Puratos pracuje zespół doradców technicznych, którzy opracowują skuteczne sposoby wspierania naszych klientów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i regionalnym. Oferujemy Ci dostęp do najnowocześniejszych urządzeń przemysłowych, eksperckiej wiedzy i szkoleń, a także do szczegółowych badań nad międzynarodowymi trendami konsumenckimi.

Nasza działalność skupia się na trzech podstawowych obszarach – piekarnictwie, cukiernictwie i przemyśle czekoladowym. Nasze usługi oferujemy jednak wszystkim klientom, bez względu na wielkość ich firmy. Dostarczamy więc nasze produkty zarówno rzemieślnikom, jak i wytwórcom przemysłowym, ale również restauracjom szybkiej obsługi i dużym sieciom handlowym. Każdego klienta traktujemy indywidualnie.

Nasze Centra i Ty

W naszych Centrach Innowacji zapewniamy trzy główne usługi:

Rozwój produktu
Aby pomóc naszym klientom tworzyć możliwie najlepsze wyroby, w ofercie naszych usług znajdują się specjalistyczne szkolenia w zakresie wszystkich etapów rozwoju produktu. Niezależnie od tego, czy chcesz udoskonalić obecną gamę produktów, opracować nowe receptury czy może porównać własne produkty z propozycjami konkurencji - możesz liczyć na naszą pomoc. Dysponujemy ekspercką wiedzą i chętnie podejmiemy współpracę. Oferujemy szkolenia, porady ekspertów i seminaria techniczne, dotyczące każdego aspektu rozwoju produktu - jego smaku, świeżości, konsystencji, łączenia składników, wartości odżywczych produktów i zasad łączenia smaków (food pairing).

Zarządzanie kategoriami
Skuteczne zarządzanie kategoriami pomaga rozwijać wzajemnie korzystne relacje pomiędzy sprzedawcą a dostawcą. Zarezerwuj spotkanie w naszym Centrum Innowacji, abyśmy wspólnie mogli przeanalizować wszystkie Twoje kategorie produktów i opracować realistyczny plan zwiększenia zysków Twojej firmy. Następnie zastanowimy się, jakie strategie umożliwią Ci osiągnięcie tych celów.

Profilowanie poduktów
Jakie są najważniejsze cechy każdego z Twoich produktów? Ich konsystencja? A może smak? W naszym Centrum Innowacji razem możemy opracować produkty, które będą w pełni odpowiadały Twoim konsumentom. W tym celu, skoncentrujemy się przede wszystkim na rozpoznaniu unikalnych cech Twoich produktów. Następnie, przygotujemy zestawienie wyrobów różnych producentów, aby dowiedzieć się, dlaczego niektóre produkty osiągają lepsze wyniki niż inne. Kiedy wykonamy już te kroki, będziemy mogli opracować rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb, na bazie których stworzysz wyroby doskonale wpisujące się w oczekiwania konsumentów na Twoim rynku.

Odwiedź nas

Jeśli chcesz odkryć nowe sposoby promowania swojej firmy lub jeśli chciałbyś odwiedzić jedno z naszych Centrów Innowacji, przejdź do zakładki 
"Kontakty".