Najlepsze seriale i programy na Netflix, Disney+, HBO dla piekarzy, cukierników i czekoladników

29 gru 2022

Corporate
Services
Blog

Zainspiruj się na nowy rok oglądając jeden z wielu programów kulinarnych w serwisach streamingowych (po przetrwaniu najbardziej pracowitego okresu świątecznego). Wybraliśmy najciekawsze seriale dla piekarzy, cukierników i czekoladników z serwisów Netflix, Disney+, HBO Max i Hulu. Znajdziesz w nich pomysły i tricki- od pieczenia na zakwasie po tworzenie czekoladowych rzeźb przeczących grawitacji. Z pewnością sprawią, że w twojej głowie zrodzi się mnóstwo pomysłów na 2023 rok.

NAJLEPSZE PROGRAMY W NETFLIXIE DLA PIEKARNI, CUKIERNIKÓW I CUKIERNIKÓW

Kucharze kontra przekąski (2022)

Jak upiec ciastko Oreo lub batonik KitKat, który wygląda i smakuje jak oryginał? W  Kucharze kontra przekąski , opowiada o dwunastu szefach kuchni rywalizujących o odtworzenie smakołyków, które wszyscy znają i kochają. Bardzo interesujące jest obserwowanie, jak analizują każdą przekąskę i próbują odtworzyć typową dla chipsów chrupkość lub kremowość nadzienia.

Słodka brygada (2021)

Doświadczeni piekarze prześcigają się nawzajem w innowacyjnych pomysłach na desery w epickim wykonaniu. W tym programie, którego gospodarzem jest Christina Tosi z Milk Bar, walczą o to, kto może pozyskać klientów szukających specjalnych słodyczy. Słodka brygada   na pewno Cię zainspiruje.

Technicy-cukiernicy (2021)

Słyszałeś kiedyś o „bakineering”? W Technicy-cukiernicy ,piekarze i inżynierowie łączą siły, aby stworzyć słodycze, które są zarówno pyszne, jak i odporne na inżynierskie testy wytrzymałościowe. Sprawdź sam, czy będą pływać lub wytrzymać trzęsienia ziemi?

Czy to ciasto? (2022)

Pięć butów stoi na piedestale, a jury musi odgadnąć, który z nich jest prawdziwym tortem? Nowy serial Netflixa show Czy to ciasto?  is to konkurs, w którym cukiernicy konkurują o to, kto wykona najbardziej realistyczne wypieki imitujące pęczki szparagów, kręgle lub gumową kaczkę!

Chef’s Table: pizza (2018)

Najnowszy sezon of Chef’s Table is poświęcony jest pizzy. Poznaj szefów kuchni pizzy z całego świata, którzy wkładają całą swoją pasję i kreatywność w tworzenie najlepszego ciasta, najsmaczniejszego sosu i innowacyjnych dodatków.

Szkoła Czekolady (2021)

Szkoła Czekolady  pokazuje ośmiu czekoladowych profesjonalistów rywalizujących o to, kto stworzy najbardziej imponujące dzieło. Cukiernik Amaury Guichon szkoli czekoladników, którzy pracują nad jadalnymi arcydziełami

NAJLEPSZE POKAZY NA HULU DLA PIEKARÓW, CUKIERÓW I CUKIERNIKÓW

Project Bakeover (2021)

Z pomocą doświadczonego cukiernika i przedsiębiorcy Steve'a Hodge'a ożywają borykające się z problemami firmy piekarnicze. Project Bakeover  przeprowadza metamorfozę firm i pomaga im stworzyć nowe i ulepszone menu.

NAJLEPSZE PROGRAMY DISNEY+ DLA PIEKARNI, CUKIERNIKÓW I CUKIERNIKÓW

Rodzina od kuchni (2020)

Pięć rodzin smakoszy ma za zadanie stworzyć dania inspirowane Disneyem. Rodzina od kuchni  is to program, który jest prawdziwą frajdą szczególnie dla dzieci, które pokochają wymyślone mrożone desery i dania z bajki Król Lew.

Foodtastic (2021)

Foodtastic to w zasadzie Rodzina od kuchni na sterydach. W tym konkursie artyści zajmujący się jedzeniem tworzą ogromne sceny z filmów z uniwersum Disneya, od samolotów z Gwiezdnych Wojen po postacie z Pięknej i Bestii.

Najlepsze programy na  HBO Max dla piekarzy, cukierników i czekoladników.

The Big Brunch (2022)

Który szef kuchni potrafi zrobić zarówno słodkie, jak i słone potrawy? Chociaż jest to konkurs kulinarny, , The Big Brunch  koncentruje się na gotowaniu i pieczeniu rzemiosła swoich konkurentów. W odcinku zatytułowanym „Carb Loading Brunch” szefowie kuchni mają za zadanie stworzyć przystawkę z dwóch rodzajów chleba i danie główne z ciasta na zakwasie.