W trosce o planetę i wygodę użytkowania Puratos wprowadza innowacyjne opakowania

28 lut 2023

W Puratos jesteśmy oddani zrównoważonemu rozwojowi i odpowiedzialnym praktykom biznesowym. Jako wiodący globalny dostawca surowców i rozwiązań dla przemysłu spożywczego ciężko pracujemy nad zmniejszeniem wpływu naszych produktów i naszej organizacji na środowisko.

Zgodnie z naszym celem, jakim jest stanie się firmą o zerowej ilości odpadów na wysypiskach śmieci na całym świecie do 2030 r. Podejmujemy konkretne działania w celu zmniejszenia ilości plastiku jednorazowego użytku w naszej działalności, ponownego wykorzystania materiałów opakowaniowych w jak największym stopniu i sprawienia, aby wszystkie materiały opakowaniowe w pełni nadawały się do recyklingu do 2025 r. Zasada 3 R jest podstawą naszych działań na rzecz redukcji odpadów. 

W ramach tego przedsięwzięcia będziemy wprowadzać transformację opakowań, aby czynić znaczne postępy w naszej drodze do bezodpadowej przyszłości.

WIELKI KROK W KIERUNKU OPAKOWAŃ NADAJĄCYCH SIĘ DO RECYKLINGU

Postępując zgodnie z wytycznymi uznanych międzynarodowych organizacji handlowych i liderów, w myśl dziedzinie zrównoważonych opakowań, takich jak RecyClass, Ceflex i 4evergreen, robimy ogromny krok naprzód i zmieniamy projekt naszych opakowań, czyniąc je bardziej zrównoważonymi i wygodniejszymi dla naszych klientów.

Wiele rodzajów opakowań naszych produktów nadaje się już teraz do recyklingu, takich jak wiadra używane do naszych nadzień czekoladowych i owocowych, wprowadzamy różne zmiany w innych typach opakowań i projektujemy je tak, aby nadawały się do recyklingu.

  • Przechodzimy na materiały nadające się do recyklingu

Wiele naszych produktów, takich jak Belcolade, Smoobees, Softgrain, i inne produkty, są dostarczane w elastycznych plastikowych torebkach i torebkach. Modernizujemy te materiały opakowaniowe, aby miały strukturę monomateriałową, co oznacza, że są one wykonane z jednego rodzaju materiału, a nie z kombinacji materiałów. Ma to dużo zalet: można go łatwiej poddać recyklingowi, ponieważ można go sortować i przetwarzać w zakładach recyklingu w bardziej efektywny sposób, zmniejszając ilość odpadów na wysypiskach i zmniejszając wpływ naszych produktów na środowisko. Ponadto recykling może być bardziej opłacalny dla naszych klientów.

  • Przeprojektowane z myślą o wygodzie klientów i łatwością recyklingu 

Jeśli chodzi o worki na proszek używane do wielu mieszanek piekarniczych i polepszaczy, nowe opakowania będą inteligentnie zaprojektowane, aby łatwo oddzielić warstwy papieru i polietylenu, umożliwiając łatwy recykling. Gwarantuje to, że nasze produkty utrzymują wysoki poziom bezpieczeństwa żywności i produkcji, a jednocześnie są zrównoważone. 

UJEDNOLICONY PROJEKT, ZRÓWNOWAŻONY PROCES PRODUKCJI I SUROWCÓW

Nasze nowe opakowania będą również produkowane w bardziej zrównoważony sposób, przy użyciu mniejszej ilości chemikaliów i mniej energii, a tam, gdzie to możliwe, będą wykonane z certyfikowanych zrównoważonych surowców, takich jak papier z certyfikatem FSC, jeśli chodzi o nasze powszechnie stosowane opakowania w workach na proszek.

Rozwijamy nasze opakowania, aby podążać za jednolitym projektem, który przynosi szereg korzyści dla planety: 100% niebielony papier, druk jednokolorowy, do 70% mniejsze zużycie atramentu, mniejsze zużycie energii i mniej odpadów. Te i wiele innych zmian znacznie zmniejszy wpływ naszych produktów na środowisko, pomagając Tobie - naszym klientom - poprawić swoje referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

FUNKCJONALNE INNOWACJE

Nie zapomnieliśmy też o funkcjonalności. Nasze nowe opakowania będą wyposażone w takie funkcje, jak łatwy do otwierania system, bezpieczeństwo żywności w naszych torebkach na bazie proszku, który pomaga zagwarantować higienę w środowiskach przetwarzania żywności, zapobiega zanieczyszczeniu podczas otwierania worka i zmniejsza marnotrawstwo żywności. Opakowania przypominające torebki zostaną zaprojektowane z myślą o ułatwieniu układania ich na paletach bez użycia dodatkowych opakowań z tektury falistej i łatwym do całkowitego opróżnienia, co również skutkuje zmniejszeniem marnotrawstwa żywności.

Wiele z naszych produktów, takich jak Sproutgrain, Smoobees  jest już oferowanych w tym funkcjonalnym i bardziej zrównoważonym opakowaniu. Ta innowacja zostanie rozszerzona na inne produkty, przybliżając nas do osiągnięcia naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

WPROWADZANIE ZMIAN WYKRACZAJĄCYCH POZA NASZE WŁASNE OPAKOWANIA

  • Przełącz się na niebielone pochodzące z recyklingu opakowania

Aby pomóc naszym klientom jeszcze bardziej zmniejszyć wpływ ich produktów na środowisko, wprowadzamy również zmiany w naszych opakowaniach wtórnych. Nasze produkty będą wkrótce dostarczane w pudełkach wykonanych z niebielonego papieru, opracowanych przy użyciu masy celulozowej z recyklingu i przy zmniejszonym zużyciu atramentu.

  • Moc trwałych materiałów wielokrotnego użytku

Zdajemy sobie również sprawę jak ważne jest używania trwałych materiałów wielokrotnego użytku zamiast jednorazowych opakowań, zarówno w przypadku przychodzących, jak i wychodzących opakowań wtórnych. To właśnie wdrażamy na wielu rynkach na całym świecie. Po otrzymaniu naszych produktów w sztywnym, wygodnym i bezpiecznym opakowaniu, będą one zwracane do ponownego użycia. Opakowania wielokrotnego użytku wymagają mniej surowców do produkcji, a tym samym zmniejszają emisję CO2 i nasz ogólny wpływ na środowisko. Zachowujemy równowagę pomiędzy zrównoważonym a wygodnym opakowaniem dla Ciebie. 

JESTEŚMY LIDEREM W DZIEDZINIE ZRÓWNOWAŻONYCH OPAKOWAŃ

W Puratos robimy duże postępy w kierunku zrównoważonych opakowań, koncentrując się zarówno na środowisku, jak i na wygodzie klientów. Zaangażowaliśmy się w to, aby wszystkie nasze opakowania w pełni nadawały się do recyklingu lub ponownego użycia do 2025 r., pokazuje to nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odpowiedzialne praktyki biznesowe.

Serdecznie zapraszamy naszych klientów do utylizacji opakowań naszych produktów zgodnie z lokalnymi zasadami i wymaganiami dotyczącymi sortowania. Razem zadbajmy o planetę, zmniejszając ilość odpadów, ponownie wykorzystując i recyklingując w jak największym stopniu!