Nadzienia owocowe więcej owoców, mniej dodatków

17 gru 2023

Zdrowie i dobre samopoczucie
Cukiernictwo

Konsumenci poszukują większej naturalności i autentyczności. Jednym z najlepszych nośników tych potrzeb są nadzienia owocowe. Przez lata; Puratos zdobył wiedzę specjalistyczną na każdym etapie łańcucha wartości. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób, pracując od pola do stołu , nadzienia owocowe pomogą odkryć na nowo przyjemność dzięki smaczniejszym i zdrowszym produktom, zapewniając jednocześnie wygodę i wydajność.

Po pierwsze owoce naturalne 

W całym procesie na pierwszym miejscu stawiamy naturalność. Zanim jabłko będzie gotowe do przetworzenia jako nadzienie owocowe w słodki produkt, mija długa droga. Od drzewa do piekarni, czyli inaczej: od pola do rozwidlenia. Ten proces i skupienie się Puratos na naturalności rozpoczyna się od selekcji jabłek.

Istnieje wiele odmian jabłek, a każda z nich ma specyficzny smak i właściwości sensoryczne. Wybór najlepszej odmiany jest kluczowy, ponieważ będzie miał wpływ na smak i przydatność do przetwarzania.  

W Europie Puratos wykorzystuje jabłka Jonagold, odmianę, do której ze względu na naturalną słodycz trzeba dodawać mniej substancji słodzących.
W Kanadzie świeże jabłka Granny Smith są przetwarzane na miejscu i zbierane prosto ze stanu Waszyngton.

Wszystkie jabłka są dokładnie sprawdzane po dostawie, aby zapewnić zgodność smaku i koloru, a także składu cukru i kwasowości. Pomiary te mają kluczowe znaczenie. W niektórych przypadkach przepis będzie musiał zostać dostosowany do każdego zbioru

 

 

 

 

     

Więcej owoców, mniej reszty

Puratos inwestuje w najnowsze technologie, aby maksymalnie zachować teksturę, smak i naturalność owoców. Czasy cykli ogrzewania i chłodzenia zostały znacznie skrócone dzięki innowacyjnemu projektowi linii oraz najnowocześniejszemu wdrażaniu i zastosowaniu.

Łączy to w sobie nieosiągalne przywrócenie świeżości owoców przez cały okres przydatności do spożycia produktu.  dążymy do maksymalizacji zawartości owoców przy jednoczesnej redukcji cukrów i dodatków.
Wszystko mieszamy tak delikatnie, jak to możliwe, aby zachować naturalną konsystencję owocu. W ten sposób staramy się zagwarantować, że wypełnienie pozostanie jak najbardziej naturalne we wszystkim, co robimy.
Dzięki naszym możliwościom aseptycznym jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom również nadzienia owocowe bez konserwantów.

Jesteśmy w stanie dostosować nasze nadzienia owocowe do wymagań naszych klientów, w zależności od pożądanego produktu końcowego. Jeśli nadzienie owocowe przeznaczone jest do ciasta duńskiego lub rogalika, potrzebna będzie wysoka stabilność pieczenia.

Jeśli jednak jest stosowany w cieście, składniki muszą przyczyniać się do trwałości produktu. Konsystencja nadzienia może być również dostosowana do życzeń klienta: grubsze kawałki owoców do naturalnego nadzienia owocowego lub całkowicie gładkie, jeśli klient sobie życzy nastrzykiwanie nadzienia.

Tworzenie zdrowszych słodyczy

Opierając się na 100-letnim doświadczeniu Puratos w branży piekarniczej, nasze nadzienia owocowe zostały zaprojektowane tak, aby łączyć optymalną wydajność z maksymalną zawartością owoców w cukierniach, ciastach i deserach chłodzonych. Z tego powodu nadzienia owocowe Puratos są rozwiązaniem dla naszych klientów poszukujących bardziej naturalnej żywności, a jednocześnie ułatwiających im życie!

Skontaktuj sie z nami